קריאת שירות
02/2024
אנא המתינו טוען יומן אירועים....

עדכון בענייני ביטחון

ביטחון | עדכון אחרון:  05/02/2024 13:21

לתושבים שלום, 
עדכון בענייני ביטחון

מפרוץ המלחמה ועד היום הערבה מוגדרת כאזור ירוק שמשמעותו שכל האזור מתנהל כרגיל ללא הגבלות כלשהן, אך יחד עם זאת, ישנן התרעות כלליות על ערעור היחסים עם ירדן וגבול ירדן בערבה בפרט.

צה"ל ומערכת הביטחון מתייחסים לאחרונה לגבול ירדן בערבה ברצינות רבה, והחלו בסדרת פעולות משמעותיות לשמירה על הגבול. בשבועיים האחרונים נפגשו ראש המועצה וקב"ט המועצה עם בכירים במערכת הביטחון. בנוסף, הקמנו צוות להתייעצות ביטחונית המורכב מאנשי הביטחון כאן בערבה, אנשים שהם מחוץ למסגרת צה"ל אך בעלי ידע וניסיון רב בביטחון, וזאת על מנת לראות את הדברים מנקודות מבט נוספות ולא להיות בתפיסה אחת (הקונספציה). 

בשבוע שעבר נפגשנו עם מפקד האוגדה וגורמי ביטחון בכירים נוספים ושם עודכנו על שורת מהלכים משמעותיים שבכוונת מערכות הביטחון לבצע לטובת שמירה על הגבול וביטחון האזור שלנו. עודכנו כי מפקד האוגדה איפשר לקדם גיוס של מספר חברי כיתת כוננות בכל יישוב לטובת אבטחת היישוב והגברת תחושת הביטחון כולל תגבור אבטחה במוסדות החינוך. בנוסף, האזור יתוגבר בכוחות נוספים לעיבוי הנוכחות הצבאית באזור וכן פעולות נוספות שמטעמי ביטחון שדה לא נפרטן.

אנו מבקשים מכולם לזכור שאנו בזמן מלחמה וחובה על כולנו להיות ערניים לכל דבר, לדווח על כל דבר חשוד או חריג, לזכור שאנחנו סמוכים לגבול. אנא הימנעו מנסיעה על דרך השלום בשעות החשכה והימנעו מקיום פעילות חברתית או שהייה (כולל עובדים וחקלאים) ממזרח לנחל ערבה בשעות החשיכה.

נמשיך לעדכן במידת הצורך.

לעדכונכם,
דוברות המועצה