קריאת שירות
07/2024
אנא המתינו טוען יומן אירועים וימי הולדת...

לתושבים שלום, מספר עידכונים בנושא ביטחון במושב:

ביטחון | עדכון אחרון: 07/07/2024 13:39

לתושבים שלום, רגע לפני שבת מספר עידכונים בנושא ביטחון במושב:

1. בתאריך 28.5 התבצע תרגיל יישובי של כיתת הכוננות, הצבא וצוות צח"י. זהו תרגיל מאוד מלמד שבעקבותיו הופקו מספר לקחים. אנו מבינים כי עלינו לתרגל יותר בכדי להיות מוכנים לרגע האמת ולשם כך נדרש שיתוף הפעולה שלכם התושבים בתרגילים הבאים. 2. ב- 2-3.6 התבצע אימון דו יומי לכיתת הכוננות בו תירגלנו ירי במספר מצבים שונים ביום ובלילה וכן סריקת יישוב ומבנים שכלל מאמן ירי בלייזר כאן במושב. האימון נקבע מראש כחלק מתוכנית האימונים השנתית והתאמנו למרות העומסי חום הקשים שהיו בימים אלו. אימון נוסף מתוכנן לחציון הבא. 3. בשבוע שעבר תירגלנו במועדון נוער מספר תרחישים שונים והשבוע יצאנו כיתת הכוננות לסימולטור ומאמן ירי נוסף באחד מבסיסי צה"ל בדרום. 4. לאחרונה קיבלנו מערכת חדשה לשילוב מידע בין הצבא-מועצה-יישוב. אנו לומדים את המערכת ונתרגל איתה בקרוב. המערכת פותחה ע"י הצבא כחלק מלקחי 7.10 . המערכת משתפת במידע את התושבים על אירועים שונים בחירום וכל תושב נדרש להשיב על מצבו (תקין/לא תקין) בסמס חוזר וכך יודעים מה הסטאטוס עימו וזה ישר מתעדכן אונליין . 5. כיתת הכוננות עדיין שומרת על מספר מגוייסים בצו 8, אשר נמצאים בכוננות מיידית ומתן מענה לכל אירוע בגזרת המושב. 6. בימים אלו ערכנו והפצנו סירטון וידיאו שיופץ בתפוצות במטרה לגייס כסף לרכישת ציוד לכיתת הכוננות. ציוד מגן אישי ואיכותי זה הבדל משמעותי בהצלת חיים. לצערי כרגע אנו עם ציוד ישן ובתקווה שהצבא יספק לנו ציוד נוסף בקרוב. תודה לעוסקים בדבר. 7. לשמחתינו הגדלנו משמעותית את מספר חברי כיתת הכוננות מאז ה 7.10. זוהי בהחלט תוספת יפה ומבורכת. 8. נושאי נשק פרטי - החל מה- 7.10 תושבים רבים מהמושב רכשו אקדחים פרטיים והינם נושאי נשק אישי. זהו מכפיל כוח אדיר והציל חיים רבים, אך יש לדעת גם שנושא נשק שלא מזוהה עלול להיות גם מטרה. ממליץ לכל נושא אקדח לרכוש כובע זיהוי “אזרח חמוש” (לחפש בגוגל) כדי למנוע ירי דו"צ בעת אירוע ביטחוני. - בנוסף בעת אירוע ביטחוני יש להיצמד להנחיות ככלל התושבים, אלא אם צויין אחרת !. ריבוי כוחות ללא שליטה זה מקום לצרות ולצערנו רבים שילמו על כך בחייהם.

9. ביום רביעי ה- 10.7 בשעה 15:00 בוותיכאן עין יהב מגיע מפקד אוגדה 80, תא"ל איתמר בן חיים למפגש עם תושבי הערבה. בשיחה תינתן סקירה על מצב הביטחון בגבול ירדן בגזרת הערבה וזמן לשאלות ותשובות.

בהזדמנות זו אני רוצה לומר תודה רבה לכל מי שלוקח חלק ומתנדב לכיתת הכוננות בהגנה על הבית. אנו מבינים את האחריות הרבה המונחת על כתיפינו ומתרגלים הרבה את עצמנו, ולא מחכים שיתרגלו אותנו. אנו למדים מכל תרגיל ומשפרים את רמתנו. בנוסף אנו עורכים תרגילים שוטפים עם כוחות הצבא השומרים עלינו. הם מסתובבים במושב ובגזרה במהלך היום והלילה כחלק מתפיסת ההגנה המרחבית.

שנדע ימים שקטים, שבת שלום, שחל.